Cem Küçük’ün canlı yayınında ağzından kaçırdı! Emekliye o tarihte ek zam yapılacak

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik yapılan zam ve bayram ikramiyesi artışları, emekliler arasında büyük bir heyecan ve memnuniyet yarattı.

Emekli zammı yüzde 11,68’lik ek bir artışla yüzde 49,25’e çıkarıldı ve Ocak-Haziran dönemi için en düşük emekli maaşı 10 bin TL seviyesine yükseltildi.

Ayrıca, bayram ikramiyesi de yüzde 50 artışla 2024 yılında toplam 6 bin TL olarak belirlendi. 2024 yılında emekli maaşlarına yapılan zamlar ve bayram ikramiyelerinin 3 bin TL’ye yükseltilmesi, seçim öncesi gündemin önemli bir parçası olmaya devam ediyor.

Bu artışlar, emeklilerin maddi açıdan daha iyi bir konuma gelmesine katkı sağlayacak ve yaşam standartlarını olumlu yönde etkileyecek.

Ancak, bazı kesimler, bu zam ve ikramiye artışlarının yetersiz olduğunu düşünüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “2024 yılını emekli yılı ilan ediyoruz” açıklamasıyla, beklentiler daha da yükseldi.

Milyonlarca emeklinin alacağı zam oranının belirlenmesinin ardından, en düşük emekli maaşındaki artışın beklenenden düşük olması, bazı emekliler arasında hayal kırıklığına neden oldu.

TGRT’de yayınlanan Cem Küçük ile Günaydın Türkiye programında TGRT Haber Ekonomi editörü Yaprak Hırka Yıldız, milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren bir haber verdi.

Yıldız, ek zam konusunda belirli bir tarih vererek, “Ek zam olasılığının olduğunu dile getirenler var. Bazı ekonomistler, bu durumun 1 Nisan’da gerçekleşebileceğini işaret ediyor. Yani 1 Nisan’da emekli maaşlarının yeniden revize edilme ihtimali bulunuyor” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x