SSK Bağ-Kur 4A 4B ve 4C emeklilerinin maaş sistemi sil baştan değişiyor: Devletin gizli planı ortaya çıktı

Türkiye’de emekliler için yapılan zamlar sonrasında geçim sıkıntıları devam ediyor.

Yapılan yüzde 49,25’lik zamla birlikte en düşük emekli aylığı 10 bin liraya yükseldiği halde, yüksek enflasyon nedeniyle zamlı maaşlar günden güne eriyor ve bu durum emeklilerin derdine derman olamıyor.

NİSAN’DA MECLİS’E GELECEK

Bayram ikramiyesinde beklenen zam emeklileri üzdü. Maaş zammının ardından emeklilerin istedikleri ücreti alamamalarıyla birlikte, 2 bin TL olan bayram ikramiyesine yüzde 50 zam yapılmasıyla 3 bin TL’ye çıkartıldı.

Ancak bu artış, emeklilerin tepkisini çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yılın emeklilerin yılı olacağını ifade etmişti,

Ancak beklenen artış gerçekleşmedi. Hükümetin emeklilerle ilgili çalışmalar yaptığı ve Nisan ayında Meclis’e sunulması beklenen bu çalışmaların detayları ise henüz netlik kazanmadı.

Sabah Gazetesi’nden Faruk Erdem’in haberine göre, emekliler için uygulanan taban maaştaki seyyanen desteklerin önümüzdeki dönem için yeniden belirleneceği bildirildi ve bu artışın Temmuz ayından önce yapılması planlanıyor.

Kök maaş düzenlemesi için seyyanen artış ve emekli aylık hesaplama sisteminde değişiklik yapılması hükümetin masada çalıştığı konular arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x